Y16060R50000F19W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y16060R50000F19W
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
SMD
Descrizione:
RES 0.5 OHM 1% 1W 2516
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 500 mOhms
Series VCS1625ZP
Power (Watts) 1W