Y16073R00000D3W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y16073R00000D3W
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
SMD
Descrizione:
RES SMD 3OHM 0.5% 1/2W 2516 WIDE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 3 Ohms
Series VCS1625Z
Power (Watts) 0.5W, 1/2W