Y1612500R000F9W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y1612500R000F9W
Descrizione:
RES SMD 500 OHM 1% 0.4W 2512
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 500 Ohms
Series VSM
Power (Watts) 0.4W, 2/5W