Y162275R0000A9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y162275R0000A9L
Descrizione:
RES 75 OHM 8W 0.05% TO220-2
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.845" (21.46mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 75 Ohms
Series VPR220Z
Power (Watts) 8W