Y162440R0000B9W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y162440R0000B9W
Descrizione:
RES SMD 40 OHM 0.1% 1/5W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 40 Ohms
Series VSMP
Power (Watts) 0.2W, 1/5W