Y1625390R000F0W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y1625390R000F0W
Descrizione:
RES SMD 390 OHM 1% 0.3W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 390 Ohms
Series VSMP
Power (Watts) 0.3W