Y162725K0000Q0R
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y162725K0000Q0R
Descrizione:
RES SMD 25K OHM 0.02% 1/2W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 25 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W