Y162856R0000F9W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y162856R0000F9W
Descrizione:
RES SMD 56 OHM 1% 3/4W 2512
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 56 Ohms
Series VSMP
Power (Watts) 0.75W, 3/4W