Y1633120R000F9W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y1633120R000F9W
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
2512
Descrizione:
RES SMD 120 OHM 1% 0.6W 2512
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 120 Ohms
Series VFCP
Power (Watts) 0.6W