Y163360R0000F9R
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y163360R0000F9R
Descrizione:
RES SMD 60 OHM 1% 0.6W 2512
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 60 Ohms
Series VFCP
Power (Watts) 0.6W