Y163540R6600V0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y163540R6600V0L
Descrizione:
RES 40.66 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.430" (10.92mm)
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 40.66 Ohms
Series VHZ
Power (Watts) 0.6W