Y16364K02000T9W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y16364K02000T9W
Descrizione:
RES SMD 4.02K OHM 1/10W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 4.02 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.1W, 1/10W