Y16900R75200C9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y16900R75200C9L
Descrizione:
RES 0.752 OHM 0.25% 8W TO220-4
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.815" (20.70mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 752 mOhms
Series VPR221Z
Power (Watts) 8W