Y1725500K000X9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y1725500K000X9L
Descrizione:
RES 500K OHM 0.4W 0.0025% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.0025%
Size / Dimension 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 500 kOhms
Series H
Power (Watts) 0.4W