Y1752500R000T0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y1752500R000T0L
Descrizione:
RES 500 OHM 1W 0.01% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 500 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 1W