Y1756249K800Q9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y1756249K800Q9L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 249.8K OHM 0.02% 2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 249.8 kOhms
Series HZ
Power (Watts) 2W