Y1759148R600T9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y1759148R600T9L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 148.6 OHM 0.01% 2.5W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 148.6 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 2.5W