Y20195R00000E9W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y20195R00000E9W
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
SMD
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
RES SMD 5 OHM 0.2% 1W 2516 WIDE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±0.2%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 5 Ohms
Series LED1625
Power (Watts) 1W