Y20200R50000A9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y20200R50000A9L
Pacchetto:
TO-220
Descrizione:
RES 0.5 OHM 0.05% 8W TO220
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.158" (4.01mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.20mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 500 mOhms
Series LED221
Power (Watts) 8W