Y401462R7074A9R
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y401462R7074A9R
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
0805
Descrizione:
FRST0805 62R7074 TCR2.5 0.05% S
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 220°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 62.7074 Ohms
Series FRST
Power (Watts) 0.2W, 1/5W