Y4016500R000T9W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y4016500R000T9W
Descrizione:
FRST1506 500R00 TCR2.5 0.01% S W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 220°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 500 Ohms
Series FRST
Power (Watts) 0.3W