Y404720K4000T0W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y404720K4000T0W
Descrizione:
RES SMD 20.4K OHM 1/10W 1505
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 20.4 kOhms
Series V15X5PT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W