Y4053500R000K0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y4053500R000K0L
Descrizione:
TRIMMER 500 OHM 0.25W PC PIN TOP
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 21
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.250" x 0.175" Face (6.35mm x 4.45mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series Accutrim™1240W
Power (Watts) 0.25W, 1/4W