Y406910R0000K0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y406910R0000K0L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
TRIMMER 10 OHM 0.25W PC PIN SIDE
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 21
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.420" x 0.170" Face (10.67mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Series Accutrim™1260X
Power (Watts) 0.25W, 1/4W