Y4072249R000Q9W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y4072249R000Q9W
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES SMD 249 OHM 0.02% 1/5W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 249 Ohms
Series FRFC
Power (Watts) 0.2W, 1/5W