Y4072250R000Q0R
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y4072250R000Q0R
Pacchetto:
0805
Descrizione:
FRFC0805 250R00 TCR0.2 0.02% B T
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 250 Ohms
Series FRFC
Power (Watts) 0.2W, 1/5W