Y408310K0000T9R
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y408310K0000T9R
Pacchetto:
1206
Descrizione:
FRSG1206 10K000 TCR2.5 0.01% S T
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 10 kOhms
Series FRSG
Power (Watts) 0.3W