Y4086360R000T9R
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y4086360R000T9R
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
2512
Descrizione:
FRSG2512 360R00 TCR2.5 0.01% S T
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 360 Ohms
Series FRSG
Power (Watts) 0.75W, 3/4W