Y470120K0000T9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y470120K0000T9L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
Radial Lead
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
RES 20K OHM 0.01% 0.3W RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 20 kOhms
Series AUR
Power (Watts) 0.3W