Y4702100K476B9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y4702100K476B9L
Descrizione:
RES 100.476K OHM 0.1% 0.3W RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.264" L x 0.109" W (6.70mm x 2.78mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100.476 kOhms
Series AUR
Power (Watts) 0.3W