Y472568R3250T9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y472568R3250T9L
Descrizione:
RES 68.325 OHM 3/4W 0.01% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 68.325 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 0.75W, 3/4W