Y5011100R000B0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y5011100R000B0L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
RES 100 OHM 1W 0.1% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.565" L x 0.138" W (14.35mm x 3.51mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 Ohms
Series S
Power (Watts) 1W