Y50502R00000K0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y50502R00000K0L
Descrizione:
TRIMMER 2 OHM 0.5W WIRE LEADS
Guida per l'utente
Termination Style Wire Leads
Tolerance ±10%
Number of Turns 25
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.325" x 0.195" Face (8.26mm x 4.95mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2 Ohms
Series Accutrim™1202L
Power (Watts) 0.5W, 1/2W