Y507713K0000T9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y507713K0000T9L
Descrizione:
RES 13K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.430" (10.92mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 13 kOhms
Series VHZ
Power (Watts) 0.6W