Y6071120R000A9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y6071120R000A9L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
RES 120 OHM 0.3W 0.05% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 120 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 0.3W