Y6073166R500V9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y6073166R500V9L
Descrizione:
RES 166.5 OHM .3W .005% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.395" (10.03mm)
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 166.5 Ohms
Series VHP203
Power (Watts) 0.3W