YB01KW01-12-GB
NKK Switches
Prodotto No:
YB01KW01-12-GB
Produttore:
NKK Switches
Descrizione:
INCAND PANEL INDICATOR BLUE 12V
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Blue
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Square with Flat Top
Series YB
Type Incandescent
Voltage 12V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Blue
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 60mA
Lens Size 15.00mm