YB03WKW01-5D12-JB
NKK Switches
Prodotto No:
YB03WKW01-5D12-JB
Produttore:
NKK Switches
Descrizione:
SHORT BODY PUSHBUTTON/ILLUMINATE
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series YB
Type LED
Voltage 12V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color White
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 21.00mm x 15.00mm