YB03WKW01-5F12-JD
NKK Switches
Prodotto No:
YB03WKW01-5F12-JD
Descrizione:
INDICATOR
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 12V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Amber
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 21.00mm x 15.00mm