YD2101500000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
YD2101500000G
Produttore:
Amphenol Anytek
Descrizione:
TERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB
Guida per l'utente
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M2.5
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 21
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-24 AWG
Number of Levels 1
Series YD
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating Copper Alloy - Nickel Plated
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 10 A