YFF18PW0J474MT0H0N
TDK Corporation
Prodotto No:
YFF18PW0J474MT0H0N
Descrizione:
CAP FEEDTHRU 0.47UF 6.3V 0603
In magazzino : 7692
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss 40dB @ 2MHz ~ 2GHz
DC Resistance (DCR) (Max) 30mOhm
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Thread Size -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.028" (0.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series YFF-P
Package / Case 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF
Package Tape & Reel (TR)
Current 4 A