YFF21SC1H471MT009N
TDK Corporation
Prodotto No:
YFF21SC1H471MT009N
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP FEEDTHRU 470PF 20% 50V 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss 30dB @ 400MHz ~ 5GHz
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Thread Size -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.039" (1.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series YFF-SC
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Mfr TDK Corporation
Capacitance 470 pF
Package Tape & Reel (TR)
Current 400 mA