YK3051223000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
YK3051223000G
Produttore:
Amphenol Anytek
Descrizione:
CONN BARRIER STRIP 12CIRC 0.3"
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 14-22 AWG
Bottom Termination Solder Eyelets
Series YK305
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.300" (7.62mm)