YK3161903000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
YK3161903000G
Descrizione:
CONN BARRIER STRIP 19CIRC 0.3"
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 16-22 AWG
Bottom Termination Solder Tab
Series YK316
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.300" (7.62mm)