YK3332503000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
YK3332503000G
Descrizione:
CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.325"
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Solder Eyelets
Series YK333
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.325" (8.26mm)