YK4441403000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
YK4441403000G
Descrizione:
CONN BARRIER STRP 14CIRC 0.374"
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 30A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Wire Gauge 10-22 AWG
Bottom Termination Wire Wrap
Series YK444
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.374" (9.50mm)