YK6051303000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
YK6051303000G
Descrizione:
CONN BARRIER STRP 13CIRC 0.394"
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Solder Tab
Series YK605
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)