YK6610613000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
YK6610613000G
Produttore:
Amphenol Anytek
Descrizione:
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.3"
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 2
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination PC Pin
Series YK66
Terminal Screw Finish Nickel
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.300" (7.62mm)