Casa / Ceramic Capacitors / YNA15B1J0G105MT000N
minImg
YNA15B1J0G105MT000N
TDK Corporation
Prodotto No:
YNA15B1J0G105MT000N
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 1UF 4V X5R 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series YNA
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 µF