Z650-1.25-IS420-U
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
Z650-1.25-IS420-U
Descrizione:
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY
Guida per l'utente
Current Regulation - Load 0.09%
Voltage Regulation - Load 0.01%
Current - Output 0 ~ 1.25A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter 0.5% + 1 count
Size / Dimension 13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm)
Product Status Active
Weight 5.3 lbs (2.4 kg)
Number of Outputs 1
Voltage Regulation - Line 0.01%
Series Z+
Power (Watts) 812W
Type Bench (AC to DC)
Number of Characters 4 (2)
Display Type Digital
Voltage - Supply 85 ~ 265VAC
Voltage - Output 0 ~ 650VDC
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Ripple 60mV
Features Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Package Bulk
Current Regulation - Line 0.02%